VOX i la Braseria Cabrera

Nov 27, 2018 | Tarragona World | 0 Comentarios

El passat dissabte 17 de Novembre el partit VOX, considerat d’extrema dreta (per tothom excepte l’Albert Rivera) va organitzar unes jornades a la braseria Cabrera, a Bonavista. Hem de dir que aquest partit portava temps intentant organitzar aquesta jornada però sempre li anulaven la cita. Finalment, la braseria Cabrera li va cedir l’espai i crec que s’haurà empenedit de fer-ho. Tal i com es va fer públic l’acte van sortir moltes crítiques cap al propietari d’aquesta Braseria que es va defensar dient que el seu local està obert a tothom, que son molts els partits que han anat al seu local a fer actes polítics.

També hem de dir que el Luis Cabrera és un home força implicat en tota mena de causes solidaries. No fa gaire va fer una fideuà per als de Rodes Solidaries, fa uns mesos va venir aquí a Sant Pere i Sant Pau a fer una paella solidària i també va ser un dels creadors del menjador social de Bonavista, i bé, podriem passar-nos així la hora sencera, en canvi ara, se li está demonitzant per deixar entrar a casa seva a un partit que, si bé es xenòfob, masclista i fins i tot, franquista? no deixa de ser un partit legal.

Malgrat ser un partit legal no van faltar les crítiques i fins i tot, els CDR van fer una concentració davant la braseria per increpar als assistents.  Així es van viure moments de molta tensió entre els assistents a l’acte i els antifeixistes del carrer, tot i la presència dels mossos d’esquadra.

Bé, per d’aquests fets vam tenim al Quim Castelvi, Daniel Fernandez i j.c. ibarz.

Radio Sant Pere i Sant Pau

0 comentarios

Enviar un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Visitas

Comprarme un libro

Si estás interesado en comprarme uno de mis libros puedes enviarme un email a siscu@franciscoalarcon.eu y te lo enviaré dedicado

Suscríbete al blog

Introduce tu correo electrónico para suscribirte a este blog

Únete a otros 5 suscriptores

Quien nos visita

Se acepta moneda social

Lista de Blogs WP

Categorías

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
A %d blogueros les gusta esto: