Nou Alcalde a Tarragona

Jun 18, 2019 | Tarragona World | 0 Comentarios

Aquest passat dissabte es va fer el Ple d’investidura als municipis de tot l’estat. A Tarragona vam tenir una sorpresa: Des de dissabte tenim nou alcalde, el republicà Pau Ricomà va ser escollit alcalde amb el suport de la CUP, Junts per Tarragona (El partit abans conegut com a Convergencia) i En Comú Podem.

I es que, el resultat de les darreres eleccions va ser molt curiós: Per un costat es van posicionar els partits independentistes (ERC, CUP i Junts per Tarragona) que sumaven 12 regidors, per l’altre els partits “del 155” (PSC, C’s i PP) amb 13. Així els dos regidors d’ECP havien de decidir qui seria l’alcalde. Si Pau Ricomà o Josep Felix Ballesteros.

Molts donaven per sentat que donaria suport al PSC i que ECP deixaria governar a la llista més votada. Ballesteros va guanyar les eleccions però només per 464 vots de diferencia, una victoria pírrica que donava possibilitats a ERC de intentar formar govern.  Aquest és un concepte que a mí no m’agrada gens. Trobo que es compara les eleccions amb un partit de futbol.

 Bé, per parlar de tot això em tingut al Quim Castellví, al Álvaro Solà i al Toni Peco.

0 comentarios

Enviar un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Sígueme en Twitter

Tarragona World

Tarragona World es un programa de radio Sant Pere i Sant Pau que busca dar a conocer las cosas que pasan o que se hacen en nuestra ciudad. Que intenta situar Tarragona en el mapa y en el mundo.

Contacta

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
A %d blogueros les gusta esto: