Valoración de las elecciones

Nov 12, 2019 | Tarragona World | 0 Comentarios

Avui volem parlar de les darreres eleccions, unes eleccions una mica estranyes, perquè ja portem moltes aquest any i perquè és la repetició de les eleccions d’Abril, cosa que no ens surt gens barato… Uns 140M€ ens costa als espanyols (I els catalans també, no us penseu que ens librem) la repetició aquests comicis.

Per desgracia, no va haver cap acord per constituir un govern. Pedro Sánchez era l’únic candidat amb possibilitats de ser investit president però tant Pablo Casado com l’Albert Rivera van votar no i es van tancar a negociar un sí o una abstenció, així només quedava Pablo Iglesias, que estava d’acord en fer-lo président però no a canvi de res i al final va acabar votan NO a la seva investidura.

La repetició de les eleccions, com era d’esperar no ha portat grans canvis al panorama polític (exceptuant el traspàs de vots de C’S cap a VOX) ni s’han modificat gaire els blocs. PSOE i UP no sumen, ni tampoc suma el “trifachito”, inclús ara és més complicat qualsevol pacte. Tot i que sembla que tindrem molt aviat un govern de coalició entre Pedro Sànchez i Pablo Iglesias.

Bé, per la tertúlia tenim al Quim Castellví, tertulià habitual, al Toni Garcia, col·laborador de la campanya d’ECP i al J.C. Ibarz escritor i activista

0 comentarios

Enviar un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Sígueme en Twitter

Tarragona World

Tarragona World es un programa de radio Sant Pere i Sant Pau que busca dar a conocer las cosas que pasan o que se hacen en nuestra ciudad. Que intenta situar Tarragona en el mapa y en el mundo.

Contacta

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies
A %d blogueros les gusta esto: